To jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku, bo takiego trio w polskim rapie jeszcze nie było. Chada, Bezczel i ZBUKU na albumie „Kontrabanda: Brat Bratu Bratem“ serwują nam niezwykle spójną mieszankę trzech różnych stylów. Nie ma sensu owijać w bawełnę: „Kontrabanda” to jeden z najlepszych projektów na tej scenie w ostatnim czasie.

Na płycie praktycznie nie ma słabego numeru. Oczywiście część tracków może podobać się bardziej, część mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że dawno nie wyszła produkcja, która byłaby tak równa, dopracowana i jednocześnie interesująca.

W moim odczuciu prawdziwą perełką jest track „Wszystko dobrze” – świetny storyteller, w którym każdy z trzech MC’s opisuje inny fragment historii. Oprócz bardzo dobrego tekstu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na charakterystyczny beat i niezłe wideo.

Ważnym numerem na tej płycie jest tytułowe „Brat Bratu Bratem” – Chada, Bezczel i ZBUKU w pozytywny sposób opisują swoje relacje, przyjaźń i braterstwo. Do kawałka również powstał klip.

Bardzo nastrojowym, spokojnym i szczerym trackiem jest „Wiem”-raperzy robią mały rachunek sumienia i przyznają się do błędów w relacjach ze swoimi drugimi połowami.

Ciekawym, refleksyjnym numerem jest „Zastanawiam się nad sobą” – tutaj każdy MC spisał się dobrze, ale szczególnie przypadła mi do gustu zwrotka Bezczela.

Na uwagę zasługuje też kawałek „Pewniacy” – Chada, Bezczel i ZBUKU mówią o swojej hip-hopowej zajawce nie stroniąc od chwalenia się skills’ami.

Za podkłady są odpowiedzialni tacy specjaliści jak chociażby RX, Tasty Beatz, Poszwixxx czy David Gutjar. Nic dziwnego, że beaty brzmią dobrze i charakterystycznie, skoro ich twórcami są tak uznani producenci. Swoje zwrotki gościnne dograło też kilku raperów-wśród nich moim zdaniem zdecydowanie najlepiej nawinął Popek w numerze „Zawsze ponad maximum”. Autorem skreczy do części kawałków jest DJ Flip.

Początkowo obawiałem się, że Bezczel i ZBUKU we wszystkich trackach będą w cieniu Chady. Co prawda to Tomek wiedzie prym w poczynaniach składu, ale dwaj pozostali MC’s nie zostają w tyle. Dzięki temu raperzy nieźle się uzupełniają, co jest dowodem ich ogromnego zaangażowania we wspólny projekt. Oprócz tego Chada, Bezczel i ZBUKU tworzą zgraną ekipę przyjaciół i słychać to na trackach. Album polecamy wszystkim słuchaczom, nie tylko fanom tych trzech raperów!

KONTRABANDA

PŁYTĘ MOŻNA ZAMÓWIĆ TUTAJ

Komentarze

Komentarz