unnamedProper Records mocno stawia na składy i świeżość Jakiś czas temu dostaliśmy do odsłuchu płytę „Trzy” duetu Bulek / Dos. Jak wskazuje tytuł płyty nie jest to pierwsza płyta autorstwa gliwickich raperów. Nie da się ukryć – słuchając materiału łatwo zorientować się, że nie mamy do czynienia z żółtodziobami. Bulek i Dos mają wyrobiony styl, całkiem niezłe flow, czasem popisują się przyspieszeniami. Cały album to mocne numery utrzymane w ulicznym klimacie i to raczej sympatycy takich ekip jak Hemp Gru, RPK, Firma są głównymi adresatami twórczości dwóch MC’s.

Chociaż osobiście nie jestem fanem tego typu produkcji jest kilka kawałków, które mi się spodobały:

”Chciałbym” – nawijka o marzeniach i dążeniu do celu, którym jest normalne, godne życie; do tego dobra zwrotka Grzybka i jeden z ciekawszych beatów na płycie

„Mam taki plan” – niezły podkład uzupełniony wokalem niejakiej Dominiki + dobry tekst

„Po której stronie” – mocny, konkretny tekst na świetnym samplowanym podkładzie (użyto fragmentów „Fuck the police” NWA)

Mc’s robią specyficzny rap i wielu nie przypadnie on do gustu. Duża grupa słuchaczy na pewno też bez zastanowienia wrzuci duet Bulek / Dos do jednego worka z innymi składami, które „dają radę”, ale nie prezentują nic odkrywczego. Poziom tekstów i podkładów jest na dosyć dobrym poziomie -widać, że gliwiccy raperzy nie robią muzyki od wczoraj. Bulek i Dos mają jednak przed sobą jeszcze mnóstwo pracy. Album „Trzy” nie zrobi żadnego zamieszania w polskim hip-hopie, jednak może być ważnym krokiem w karierze raperów. Miejmy nadzieję, że duet wyda kolejne, lepsze produkcje, które odbiją się szerszym echem w kraju.

Płytę można zamówić TUTAJ

Autor : Mateusz.N

Komentarze

Komentarz