hottape

Na początek

Polska scena (co by złego o niej nie mówić) jest bardzo zróżnicowana. Uliczny rap, horrorcore, świadomy rap, G’funk i wiele innych „podgatunków”, które są… skrajnie inne od HOTTAPE 2014. Mixtape od Braddu to przede wszystkim bounce’owe, zadziorne numery pełne brudnych tekstów i klimatu klubów hip-hopowych.

#PRAWDAJESTTAKA

Wiele numerów z tego zestawienia to bująjące bangery, jednak są też tracki z bardziej osobistym przekazem (np. „Mowiłaś mi” i „Pieniądz rządzi mną”). Braddu w swoich tekstach sypie porównaniami jak z rękawa oraz odnosi się do faktów z życia politycznego, sportu, branży muzycznej i wielu innych. Dzięki temu teksty są przemyślane, momentami błyskotliwe.
Jego nawijki słucha się dobrze pod warunkiem, że masz pewien dystans do muzyki, a imprezowy lifestyle nie jest dla Ciebie czymś bulwersującym.
Prawda jest taka, że muzyka Braddu nie trafi do każdego i… bardzo dobrze. Każdy MC w Polsce może robić taki rap jaki mu odpowiada, o ile ma swoją wierną grupę odbiorców; akurat na brak oddanych fanów raper z Olsztyna nie powinien narzekać.

„Jak kraść to miliony”

Braddu chyba też wyszedł z tego założenia. Raper na swój mixtape zgarnął beaty z kawałków takich postaci jak chociażby Drake, Juicy J, Lil Scrappy czy Jeremith. Podkłady wybrano bardzo starannie, dzięki czemu HOTTAPE 2014 jest niezwykle spójny pod tym względem. Jeśli Braddu będzie grał część tych numerów na koncertach, to może liczyć na tłumy pod sceną.

Goście goście

To akurat bardzo mocny element mixtape’u. Ku uciesze hejterów wśród gości nie mogło zabraknąć Tedego (pewnie znowu zasypie nas lawina zarzutów o „kopiowanie” TDF-a). Cegła, Buczer i Bezczel to również gracze, których nie trzeba nikomu przedstawiać – ich obecność HOTTAPE w pewien sposób zaznacza pozycję Braddu na tej scenie. Gdyby taka ekipa nagrała wspólnie cały longplay zatrzęsłoby całym polskim hip-hopem.

BRADDU – WEED SONG BRADDU – MOWILAS MI

Na zakończenie

HOTTAPE 2014 od Braddu wyróżnia się na tle albumów, które wychodziły w Polsce na przełomie ostatnich kilku miesięcy . Podczas gdy wielu MC’s błądzi pomiędzy podobnymi do siebie, smutnymi storrytellingami, Braddu kradnie beaty najlepszych i robi swoje. Ogromny szacunek i duży plus dla niego za pewien powiew świeżości i przypomnienie słuchaczom, że rap nie musi dołować i powodować depresji.

MixTape można pobrać tutaj  http://www.mediafire.com/download/u71zd5ji4j7h1a3/BRADDU+-+HOTTAPE+2014.zip

Autor : Mateusz.N

 

Komentarze

Komentarz