Trwa plebiscyt organizowany przez regionalny portal Gloswielkopolski.pl na Wielkopolski Przebój Wszechczasów. Liderem w konkursie był utwór „Głucha noc” wykonywany przez Peję i Slums Attack. Niespodziewanie na pierwszeństwo wysunął się hymn kibiców poznańskiego Lecha.
W plebiscycie udział biorą różne utwory związane z Wielkopolską. Są to przede wszystkim mniej lub bardziej popularne kompozycje kojarzone z muzyką rozrywkową. Nie zabrakło propozycji od takich grup, jak Lombard, Turbo, Muchy a nawet utworów Anny Jantar, Mezo czy Just 5. Na licie pojawiło się kilka utworów Peji, zaś słynna „Głucha noc” szybko stała się liderem w gonitwie. Do wczoraj, kiedy to niespodziewanie do konkursu dołączono hymn kibiców Lecha Poznań „W górą serca” śpiewany w tonacji „Yellow Submarine” Beatlesów. – Cieszę się, że nasz kawałek „Głucha noc” jest faworytem konkursu – komentuje Peja. – I na pewno nie będę płakał, jeśli przegramy z hymnem kibiców Lecha, w końca w pełni identyfikujmy się z poznańską piłką. Gorąco wszystkich zachęcam do głosowania w tym plebicsycie – dodaje raper.
Plebiscyt na Wielkopolski Przebój Wszechczasów trwa do 15 sierpnia. Zwycięzcę wybierają Internauci. Przypomnijmy, że utwór „Głucha noc” pochodzi z wydanej w 2001 roku płyty „Na legalu?”. Aktualnie Slums Attack kończy pracę nad najnowszą płytą. Krążek „CNO2” ma mieć rynkową premierę 15 września.

Komentarze

Komentarz